Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15
  1. #1

    Default Problem with my HDD. Can anyone help me?


    Hi istoryans

    ngutana unta ko unsa problem ani ako HDD SATA mag tigung man gud sa sud niya pero usahay rapud dili permi. Dili ba ni maguba madugay and saon pag fix?

    and ang usa pud nako ka HDD SATA japon kay naay bad sector. Ma fix pa ba ni siya and how?

    Thanks

  2. #2
    Doh naa may normal or abnormal sound ang mga HDD it can only be determined the loudness and performance as well. Naa na sa manufacturers website doh e.g seagate.com naa didto FAQ's. Been that before long time ago I hated that sound clicking on my HDD's pero karon never been having prob w/ my seagate SATAII.

    Update lang doh unsa na k...

  3. #3
    usahay raman siya mag tingug pero kung mag scan ko gamit a Anti Malware kay mag sigi tingug.

  4. #4
    Ana jud na basta mag read na cya doh mo saba labi na mag scan ka normal rana if naa manjud na prob cya ma recognize mana nimo like your data di na ma open and more crashes ma bantayan na nimo. If normal ra iyang operation so you have nothing to worry about.

    Annoying jud kaayo nang saba sa mga HDD. Ako bitaw di ko ganahan ana maski sa mga fans o unsa pana diha mo cause ug saba maka disturb na. Di mangud ta kabalo nga naay prob atong napalit pero naa pud silent ra kaayo na HDD doh pareho lage sa akoa ron swertian ko ani 1yr + nani nako ron pero maayo raman pud cya. Defragment lang jud niya doh periodically.

    I hope it helps...

  5. #5
    oo ako na gidefrag tanan partition and na ok2x siya. kana lang jud mag scan or mag install ko apps kay musaba jud siya.

    plano unta ko palit new HDD pero dili nalang kay ok raman diay abi nako guba na ni.

  6. #6
    normal ra ba oi....ang d normal bro f ang imo hdd mokanta na...hehehhe....joke joke....

  7. #7
    haha kuyaw jud nang mukanta hehe..

    naa pajud usa bro, ako usa ka HDD kay naay bad sector. unsaon man ni pag fix?

  8. #8
    naay pamaagi pag fix sa bad sector pero kalimot ko sa gamit ato nya di sad to 100% jud naay chance di siya ma au.

    karaan nana imong HDD? if sauna dili saba nya karon mo saba na that only means one thing.

    HAPIT NANA MA DEADS!!!

    hehehe. btaw oi pila na ka gig imo sata? kato pa nang first 80gig na sata or unsa?

  9. #9
    kato akong HDD na naay bad sector kay 160GB WD to siya unya 1 year pa ni nako. ako gitry og partition unya format karun kay naformat man siya pero hinay na ang transfer niya pero nagamit nako run ako gihimo storage.

    anag kani magtingog kay dugay2x naman ing-ani pero wala man problem kay panagsa raman sad unya pas2x man ang transfer speed.

    @limes: unsa na software para maayo ang bad sector? bag-o man ni nga SATA HDD.

  10. #10

  11.    Advertisement

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 
  1. Can anyone help me with my assignments?
    By nitwit in forum General Discussions
    Replies: 32
    Last Post: 11-05-2022, 03:07 PM
  2. Can anyone help me solve my PC Game Problem??
    By gypzy lady in forum Video Games
    Replies: 1
    Last Post: 03-20-2011, 11:29 PM
  3. Can anyone help me with ipod price list?
    By darkgravedic in forum Gizmos & Gadgets (Old)
    Replies: 0
    Last Post: 10-04-2010, 11:37 PM
  4. Need HELP with Serial keys! Can anyone help me?
    By deatheater_en98 in forum Software & Games (Old)
    Replies: 7
    Last Post: 03-17-2010, 11:51 PM
  5. Replies: 12
    Last Post: 04-17-2008, 04:48 PM

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
about us
We are the first Cebu Online Media.

iSTORYA.NET is Cebu's Biggest, Southern Philippines' Most Active, and the Philippines' Strongest Online Community!
follow us
#top